Esemény neve XX. ERDŐK HETE PROGRAMSOROZAT
Időpont 2016. Október 3. - 2016. Október 7.
Kategória Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar
Típus Rendezvények
Helyszín Győr, Batthyány park
Esemény küldése e-mailben E-mail cím
Esemény importálása saját naptárba letöltés

XX. Erdők Hete Programsorozat

Program címe: „Csak a lábnyomodat hagyd az erdőben!”

Helye: Győr, Batthyány park

Szervező: Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. Ravazdi Erdészeti Erdei Iskolája és a SZE Apáczai Kar Erdőpedagógia projekt munkacsoportja

Dátum: 2016. október 7. (péntek)

Program leírása (röviden): A győri Batthyányi parkba invitáljuk a város általános iskolás osztályait azzal a céllal, hogy egy játékos program keretében megismerjék a természetben való helyes viselkedés legfontosabb szabályait. Képesek legyenek a hazai erdőket a klímaváltozása miatt egyre jobban fenyegető erdőtüzek megelőzésére, az erdei életközösségek megóvására, a környezetóvó természetjárás megvalósítására. E cél elérése érdekében egy több állomásból álló játékos tanösvényt alakítottunk ki. Az  egyes állomások feladatait a Ravazdi Erdészeti Erdei Iskola programvezetői, illetve az Apáczai Kar Erdőpedagógia projektjében résztvevő tanító szakos hallgatók állították össze és vezetik.

Lampert Bálint tanársegéd

az Erdőpedagógia projekt vezetője